6 Temmuz Trabzon Mitinginin Yansımaları

Erbakan: `AKP deli gömleği giymiş` 

Milliyet – DHA –

 

 Erbakan , konuşmasında Başbakan Erdoğan ve AKP `yi, `At yarışı spikerleri`, `AKP `li demek arka kapıdan kaçan demektir`, `Dişi çıkmamış çocuk` ve `Saman çuvalı` gibi benzetmelerle eleştirdi. SP Genel Başkan Recai Kutan `ın katılmadığı SP `nin Trabzon mitinginde Necmettin Erbakan , yaklaşık 5 bin kişiye hitap etti. Milletvekileri adaylarının kürsüden isimlerinin okunmasının ardından Erbakan `ın elini öpmesi dikkat çekti.

  `Fatiha okumadan namaz kılıyorlar` eleştirisi 

Seçim meydanları Erbakan Hoca `nın inmesiyle renklendi. Trabzon `da düzenlenen Saadet Partisi mitingine katılan eski Genel Başkan Necmettin Erbakan , iktidarı ve muhalefeti kendine özgü diliyle dün topa tuttu. Kendilerini bardaktaki süt, AKP `yi süte benzetilmiş kireç suyu olarak niteleyen Erbakan , `O da beyaz ya. Bunlar sahte Müslüman. Namazı Fatiha okumadan kılıyorlar` dedi. Trabzonlulara `Bugün burada yeniden Yavuz Sultan `ı Mısır fethine, Kanuni `yi de Viyana `ya göndermek için buradayız` diyen Erbakan , Başbakan`a da şöyle seslendi: `AK Parti at yarışı spikerliği yapıyor. Sana ne bunlardan. Sen milli görüş gömleğini çıkardın, deli gömleği giydin` sözleriyle seslendi. AKP ile CHP arasında fark olmadığını söyleyen Erbakan , `Birbirlerinin değirmenlerine su taşıyorlar. Def edin bunları gitsin!

 

Murat ALHAN

 2007-07-07 Akşam Erbakan, Saadet Partisi için miting meydanlarında 

Bir trilyon davasında aldığı cezadan dolayı milletvekili adayı olamayan eski Başbakan Necmettin Erbakan, dün Trabzon`da düzenlenen mitingde Saadet Partisi`ne oy istedi.

 

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanlığı `nın düzenlediği `İktidar Yürüyüşü` mitingine katılan Erbakan , AK Parti ile CHP `ye yüklendi. Büyük İsrail projesinin hayata geçirilmesi için işbirlikçilerin işbaşında olduğunu öne süren Erbakan , `Bu Siyonizm işbirlikçilerinin başında AK Parti ile CHP geliyor. Siyonistler AK Parti `yi iktidara getirerek 5 yılda 3 önemli icraat yaptırdı . Bunlar; ekonomik yıkım, manevi tahribat ve dış politika faciası.` diye konuştu.

 

Trabzon , Zaman

 Fatih Sultan AKP`li değil SP`liydi! 

SP`nin Trabzon`da düzenlediği mitingde konuşan Necmettin Erbakan AKP`yi topa tuttu

 

SP `nin Trabzon `da düzenlediği mitingde konuşan eski başbakanlardan Necmettin Erbakan , `AKP , dış güçlerin hoşuna gitmek için milli görüş gömleğini çıkarıp deli gömleği giydi` dedi. Erbakan , konuşmasında Başbakan Erdoğan ve AKP `yi, `At yarışı spikerleri`, `AKP `li demek arka kapıdan kaçan demektir`, `Dişi çıkmamış çocuk`ve `Saman çuvalı` gibi benzetmelerle eleştirdi.

 

Erbakan , `Efsane Başbakan ` ve `Mücahit Erbakan ` sloganlarıyla sık sık kesilen konuşmasında, 22 Temmuz seçimlerinin diğer seçimlerden farklı olduğunu belirterek `Öbür seçimlerde ülkeyi yöneteni seçiyorduk. Ama bu seçim `iyi mi kötü mü idare edileceğiz` seçimi değil, `var mı olacağız, yok mu olacağız?` seçimidir` dedi.

 

`Fındığa az veriliyor`

 

Fındığa az para verildiğini, çayın para etmediğini, insanların aç bırakıldığını kaydeden Erbakan , bunun sadece hükümetin beceriksizliğinden değil, bir planın uygulaması olduğunu ileri sürdü. Erbakan , Türkiye `nin üzerinde büyük oyun oynandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

 

`TV seyretmeyin`

 

AKP `nin kırık plak gibi hep `Ben yapacağım ama cumhurbaşkanı mani oluyor` dediğini vurulayan Erbakan , `Her sene 200 milyar doları siyonistlere verirken cumhurbaşkanı mı emrediyor sana ? Memurlara zam veremezken cumhurbaşkanı mı engel oluyor? Amerika ve İsrail `le harp mi edeceğim diyorsun. Buna lüzum yok, adam ol adam. Senden istenen bu` dedi. Erbakan , eleştirilerini şöyle sürdürddü:

 

`Milli görüş gömleğini çıkardılar deli gömleği giydiler. İşbirlikçi TV `leri izlemeyin. Boş yere sıhhatinizi bozdurmayın. Bir sürü boş laf. AKP de, CHP de siyonistlerin esiri olmuş. Sultan Fatih AKP `li miydi, CHP `li miydi? İkisi de değil, Milli Görüşçüydü, Saadet Partiliydi. Ben onun evladıyım. Ben bu çocuklara zamanında çok tavsiyede bulundum. Şimdi yaptıkları ortada`

 

2007-07-07 Vatan

  AK Parti deli gömleği giydi 

SP `nin Trabzon `da düzenlediği mitingde konuşan eski başbakanlardan Necmettin Erbakan , `AKP , dış güçlerin hoşuna gitmek için milli görüş gömleğini çıkarıp deli gömleği giydi“ dedi.

 

Erbakan , konuşmasında Başbakan Erdoğan ve AK Parti `yi, `At yarışı spikerleri`, `AKP `li demek arka kapıdan kaçan demektir`, `Dişi çıkmamış çocuk` gibi benzetmelerle eleştirdi.

 

TAŞERON OLMUŞLAR

 

Recai Kutan `ın katılmadığı mitinginde Erbakan , yaklaşık 5 bin kişiye hitap etti. Türkiye `yi 10 yıldır işbirlikçilerin idare ettiğini ve bugün dağılma noktasına getirildiğini kaydeden Erbakan , `Dünya siyonizmi AKP `yi kendi taşeronu olarak yeniden iş başına geçirmek istiyor. Sen milli görüş gömleğini çıkardın, gittin onlara taşeronluk yapıyorsun“ dedi. AK Parti `nin hep `Yapacağım ama Cumhurbaşkanı mani oluyor` dediğini vurulayan Erbakan , `Her sene 200 milyar doları siyonistlere verirken cumhurbaşkanı mı emrediyor sana ? diye konuştu

 

2007-07-07 Bugün

  AKP deli gömleği giydi  

Saadet Partisi `nin (SP ) Trabzon `da düzenlediği mitingde konuşan eski başbakanlardan Necmettin Erbakan , `AKP , dış güçlerin hoşuna gitmek için milli görüş gömleğini çıkarıp deli gömleği giydi` dedi.

 

Erbakan , konuşmasında Başbakan Erdoğan ve AKP `yi, `At yarışı spikerleri`, `AKP `li demek arka kapıdan kaçan demektir`, `Dişi çıkmamış çocuk` ve `Saman çuvalı` gibi benzetmelerle eleştirdi. Erbakan `Öbür seçimlerde ülkeyi yöneteni seçiyorduk. Ama bu seçim `iyi mi kötü mü idare edileceğiz` seçimi değil, `var mı olacağız, yok mu olacağız?` seçimidir` dedi.

 

2007-07-07 Hürriyet

 Yeniden Büyük Türkiye 

Milli Görüş Lideri Prof . Dr. Necmettin Erbakan , Saadet Partisi `nin Trabzon `da düzenlediği mitinge katıldı. Erbakan , 22 Temmuz seçimlerinin diğer seçimler gibi olmadığını belirterek, `Bu seçim var mı olacağız yok mu olacağız seçimidir` dedi.

 

Trabzon Belediyesi `nin önünde yapılan mitinge on binlerce Karadenizli katıldı. Alanın tıklım tıklım dolduğu mitingde Erbakan `a uzun süre sevgi gösterisi yapıldı. Cuma namazının hemen arkasından yapılan miting, coşkulu ve heyecanlı bir şekilde geçti. Miting alanında sık sık `Mücahit Erbakan , Başbakan Erbakan , Efsane Başbakan `, `Türkiye seninle gurur duyuyor`, `Saadet gelecek zulüm bitecek` şeklinde sloganlar atıldı. On binlerin sevgi gösterisi altında miting alanına giren Erbakan , tarihi bir konuşma yaptı. On binlerce Karadenizli Erbakan `ın konuşmasını pür dikkat dinledi.

 

Milli Görüş Lideri ve 54`üncü Hükümetin Başbakanı Prof . Dr. Necmettin Erbakan , işbirlikçi politikalar sonrasında Türkiye `nin kaybettiği kaynakları bir bir açıklarken, AKP hükümetine de önemli mesajlar verdi. Küfrün tek millet olduğunu ve aynı merkezden yönetildiğini hatırlatan Erbakan , `Doğru teşhis olmadan tedavi olmaz. İslam medeniyeti 11 asır boyunca dünyanın saadeti için çalışmıştır. Ancak dünyamız maalesef şimdilerde bir ifsat düzeni içine sürüklenmiştir. Bizler bu şanlı ecdadın evlatları olarak ırkçı emperyalizme karşı saadet dünyasını yeniden kurmalıyız` ifadelerini kullandı.

 

ALİ CURA / TRABZON

 

Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı Prof . Dr. Necmettin Erbakan , Saadet Partisi `nin Trabzon `da düzenlediği mitinge katıldı.

 

Trabzon Belediyesi `nin önünde yapılan mitinge onbinlerce Karadenizli katıldı. Alanın tıklım tıklım dolduğu mitingde Erbakan `a uzun süre sevgi gösterisi yapıldı. Cuma namazının hemen arkasından yapılan miting, coşkulu ve heyecanlı bir şekilde geçti. Miting alanında sık sık `Mücahit Erbakan `, `Türkiye seninle gurur duyuyor`, `Saadet gelecek zulüm bitecek` şeklinde sloganlar atıldı. Onbinlerin sevgi gösterisi altında miting alanına giren Erbakan , tarihi bir konuşma yaptı. Onbinlerce Karadenizli Erbakan `ın konuşmasını pür dikkat dinledi.

 

Erbakan `ın tarihi konuşmasından önce programı tertipleyen Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Selçuk Özderya bir açılış konuşması yaptı. Saadet Partisi Trabzon Milletvekili adayları adına da Genel İdare Kurulu Üyesi ve Trabzon Milletvekili Adayı Şeref Malkoç katılanlara hitap etti. Saadet Partisi Genel Sekreteri Suat Pamukçu `nun da katıldığı mitinge Saadet Partili Belediye Başkanları da iştirak etti. Araklı Belediye Başkanı Ümit İsmail Çebioğlu, Yeşilyalı Belediye Başkanı Hüseyin Fidan , Beşköy Belediye Başkanı Mustafa Doğan , Ballıca Belediye Başkanı Hasan Çakır ve Kendirli Belediye Başkanı Salih Uzun da miting alanında hazır bulundu.

 

Daha sonra kürsüden tek tek Saadet Partisi `nin Trabzon milletvekili adayları tanıtıldı. Adaylar tek tek halkı selamladılar. Adayların tanıtımından sonra Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı Prof . Dr. Necmettin Erbakan konuşmasına başladı. Milli Görüş Lideri Prof . Dr. Necmettin Erbakan , Trabzon `da meydanları hınca hınç dolduran Trabzonlulara teşekkür ederek başladığı konuşmasında 22 Temmuz`da yapılacak seçimlerin önemine dikkat çekti. `Sultan Selim `i yeniden Mısır `ın fethine göndermek için, Kanuni Sultan Süleyman `ı Viyana `yı yeniden kuşatmaya göndermek için Saadet Partisi `ni iktidara getireceksiniz. Onları gönderenlerin iman ve coşkusunu görüyorum bu meydanlarda` diyen Erbakan ,  `bu seçim iyi mi idare edeceğiz, kötü mü idare edeceğiz seçimi değil. Var olma yok olma seçimidir` dedi. Hak ve batıl mücadelesinden örnekler veren Erbakan , batılın gece gündüz demeden büyük planını uygulamak için çalıştığını kaydetti. O planın da büyük İsrail `i kurmak olduğunu söyleyen Erbakan , bu gerçeğin çok iyi bilinmesini istedi.

 

Irkçı emperyalizmin para ve insan gücünü kullanarak dünya hakimiyetini eline geçirmeye çalıştığını vurgulayan Erbakan , dünyada 200 tane devlet bulunmadığını, ABD ve Avrupa `nın siyonizmin kontrolünde olduğunu söyledi. Siyonizm `i yürüyen bir timsaha benzeten Erbakan , şöyle konuştu: `İslam alemini yutmak için 20`nci haçlı seferlerini başlattılar. Afganistan `da başladı. Irak `ı aldı. Hizbullah `a yenildiler. `Bizim emrimizde AKP var. Onlar eliyle Hizbullah `ın silahsızlandırırız` diyerek Türk askerlerini İsrail `e değil Lübnan `a gönderdiler. Hizbullah `ı silahtan tecrit edecekler, Yahudiler elini kolunu sallayarak sınırımıza gelsin, manevi işgali maddi işgalle tamamlasın diye`

 

22 Temmuz `un bu açıdan önemli olduğunu söyleyen Erbakan , tarihten örnekler verdi. `Tarihte ne zaman sıkışsak hep Milli Görüş `e sarıldık ve lider olduk ` diyen Erbakan , Trabzonlulara `20`nci Haçlı Seferine hayır demek için, yok olmamak için, köle değil lider olmak için, yaşanabilir bir Türkiye için, yeniden büyük Türkiye için ve yeni bir dünya için` oyunuzu Saadet Partisi `ne vereceksiniz` dedi.

 

22 Temmuz `un Türkiye `nin ırkçı emperyalistlerin oyunundan kurtulma günü olduğunu dile getiren Erbakan , 22 Temmuz `un Sultan Selim `in Mısır `ı fethetmesi ve Kanuni Sultan Süleyman `ın Viyana `yı kuşatmasıyla aynı manaya geldiğini vurguladı.

 

Siyonizmin Türkiye üzerinde oyunundan örnekler veren Erbakan , `Fındığa para vermediler, çaya para vermediler. Niye bu insanlar aç-işsiz kalsın diye. Bu bir beceriksizlik değil. Planlı bir oyunun parçası. Türkiye `yi bölüp parçalamak için bunu vermediler` tepkisinde bulundu.

 

`Ey Trabzonlu kardeşlerim bu gerçeği görün` diye seslenen Erbakan , AKP `nin 5 yıl içinde ekonomik yıkım,  manevi tahribat ve dış politika faciasını gerçekleştirdiğini söyledi. Ekonomiyi IMF `ye teslim ederek, kuzuyu kurda teslim ettiğini dile getiren Erbakan , `Milli Görüş gömleğini çıkararak Yahudiye taşeronluk yapıyorlar` eleştirisinde bulundu.

 

AKP ile CHP `nin bir birlerinden farkı bulunmadığına dikkat çeken Erbakan , `Bunlar her ikisi de IMF `ci , faizci, AB `ci yani her ikisi de ırkçı emperyalizme hizmet ediyor` dedi.  Saadet Partisi var iken batıla hizmet eden partilere oy verilmemesi gerektiğini belirten Erbakan , `Yahudi insanımızı kandırıyor. Milletimizin Saadet Partisi `ne oy vermemesi için `Oyunuzu AKP `ye verin` diyor. Bunlar da imam hatipli. Bunlar da namaz kılıyor diyor. Neden kendi planlarını gerçekleştirmek için AKP `nin iktidara gelmesi gerekiyor da onun için. Horoz dövüşü yaptırarak insanlarımızı kandırıyorlar` şeklinde konuştu.

 

AKP ve CHP `nin her ikisinin de Siyonizmin partisi olduğuna dikkat çeken Erbakan , halkın 22 Temmuz`da bunları defedeceğini söyledi.  Ülke kaynaklarının her yıl faiz olarak ırkçı emperyalizme verildiğini dile getiren Erbakan , bu rakamın da 200 milyar dolar olduğunu kaydetti. AKP `nin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer `i bahane ettiğini hatırlatan Erbakan , `Irkçı emperyalizme 200 milyar doları vermenizi Sezer mi istiyor. Memura işçiye vermezken cumhurbaşkanı mı engel oluyor?` dedi.

 

AKP döneminde fındık ve çayın para etmediğini hatırlatan Erbakan , `Koca Karadeniz neyle geçinecek? Yeni fabrika yapmamışsın. Kendi rakamlarınıza göre 6 milyon işsiz var. 15 milyon aç var, 50 milyon fakir var. Sizin döneminizde dolar milyarderi 4 taneden 26`ya çıktı. Hani siz ezilenlerin partisiydiniz?` diye konuştu.

 

AKP `nin milleti aldatmaya devam ettiğini vurgulayan Erbakan , `Halkın içine girdiklerinde bizim Saadet Partisi `nden bir farkımız yok diyorlar. AKP `yi de Erbakan kurdu, Erbakan ne büyük adam hem bizi hem Saadet Partisini kontrol ediyor` diyorlar. Neden halkımızı kandırmak için` eleştirisinde bulundu.

 

Manevi tahribatın tamamlanması için AKP döneminde 16 tane imam hatip lisesinin kapandığını söyleyen Erbakan , bir ülkenin gücünün paradan ve insan gücünden değil maneviyattan geldiğini belirtti. Maneviyat olmadan hiçbir şeyi başarmanın mümkün olmadığını kaydeden Erbakan , `Sultan Fatih de Milli Görüşçüydü. Milli Görüş , şehidi şehit yapan, gaziyi gazi yapan manadır` dedi.

 

Refahyol döneminden örnekler veren Erbakan , o dönemde yeni vergi getirmeden, borç para almadan bütçeye ek 30 milyar dolar eklediklerini ifade etti. Bunun sonucunda halkın yüzünün güldüğünü dile getiren Erbakan , yeniden bunları yapmak için Saadet Partisi `nin iktidara geleceğini kaydetti.

 

Dış politikadaki faciaya da dikkat çeken Erbakan , `Çürümüş AB kapısının önünde bekliyorlar. Bizi kapının önüne bağlayın diyorlar. Kendi tarihlerini, medeniyetlerini unutmuşlar. Kıbrıs `ı verdiler. AB medeniyetinin temeli Hıristiyanlıktır ` diye konuştu.

 

 

Seçimlere sadece iki parti girdiğini anımsatan Erbakan , `Milli Görüş ve diğerleri` dedi. Milli Görüş `ün temsilcisi Saadet Partisi `nin dışındaki partilerin birbirinden hiçbir farkının bulunmadığını yineleyen Erbakan , `Hepsi bu düzenin bekçisi, ağacın kökü çürümüş yaprağının tozunu almaya çalışıyor. Buna da IMF izin vermez. Verse bile ağacın kökü çürük, ey dişi çıkmamış çocuk! Kimi aldatıyorsun!` dedi.

 

Mitingin açılış konuşmasını Trabzon İl Başkanı Selçuk Özderya , Saadet Partisi `nin 22 Temmuz`da iktidara geleceğini belirterek, meydandaki coşkunun bunun habercisi olduğunu kaydetti.

 

Saadet Partisi Trabzon Milletvekili adayları adına da Genel İdare Kurulu Üyesi ve Trabzon Milletvekili Adayı Şeref Malkoç katılanlara hitap etti. AKP `yi sert bir dille eleştiren Malkoç , `Bu milletten hangi yüzle oy istiyorsunuz? Bu milletten ancak helallik istersiniz. Çay fındık üreticisi perişan edildi. İşsiz Erbakan `ı bekliyor` dedi.

 

2007-07-07 Milli Gazete

  Erbakan `dan zarf geldi 

MİLLİYET `te Fikret Bila yazdı: Necmettin Erbakan , Abdüllatif Şener `in randevu istediğini, önümüzdeki günlerde görüşeceğini söylüyor. Şener `in yakınları, randevu isteğinin kesinlikle söz konusu olmadığını açıkladı. Anlaşılan o ki, Erbakan Hoca Şener `e zarf attı, eğer istiyorsa görüşebilecekleri mesajını yolladı. Peki AKP `den aday olmayan Şener , Saadet `e geçer mi? `Giderse genel başkan seçilir` yorumlarına rağmen iddia ediyoruz ki, Şener Saadet `e gitmez.

 

2007-07-07 Hürriyet

   Oy atmak cehenneme bilet almaksa biz yandık 

Abdullah Gül `e, bir dönem birlikte siyaset yaptığı Necmettin Erbakan `ın, `AKP `ye oy vermek, cehenneme bilet almaktır.` şeklindeki sözleri de soruldu. Abdullah Gül , bir süre durdu ve ardından, `Oy atmak öyleyse… Adaylar olarak o zaman biz ne yapalım? Biz mahvolduk. Ne yapalım biz?` dedi.

 

2007-07-07 Zaman

 İşgale izin vermeyeceğiz 

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan , Saadet Partisi `nin Trabzon mitinginde 22 Temmuz seçimlerinde AK Parti `nin iktidara gelmesi halinde Yahudilerin Türkiye `nin kapısına dayanacağını iddia etti. Bu seçimin var olmak ya da yok olmak seçimi olduğunu belirterek, şunları söyledi: `Asırlardır bu ülkenin evladı olarak bu tehlikelerle karşılaştık. Ancak `Milli Görüş `e, inancımıza sarıldık. Allah `ın yardımıyla yeniden haritalar meydana getirdik. Tarihte sıkıştığımız zaman hep `Milli Görüş `e sarıldık ve yeniden yeryüzünün hakimi olduk . `Sizi gelip işgal edeceğiz` demelerine karşın bu meydanları dolduruyorsunuz. Hayır, biz buna müsaade etmeyeceğiz.`

 

TRABZON

 

2007-07-07 Yeni Şafak

 AKP icraatlarını saydı: Yıkım, tahribat ve facia 

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan , Saadet Partisi `nin Trabzon `da düzenlediği mitingde, AK Parti `nin üç icraat yaptığını savunarak, `Bunlardan birincisi ekonomik yıkım, ikincisi manevi tahribat, üçüncüsü ise dış politika faciasıdır“ dedi. Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan da yaptığı basıhn toplantısında partisinin seçim beyannamesini açıkladı. Eğitimi sil baştan ele alacaklarını söyleyen Kutan , `Bu 8 yıllık kesintisiz, zorunlu, çağ dışı eğitim uygulamasını mutlaka ortadan kaldıracağız. Üniversitelerimizdeki kışla düzenini kılık kıyafet zulmünü ortadan kaldıracağız` dedi.

 

2007-07-07 Sabah

 Erbakan : Var olmak ya da yok olmak 

Kapatılan Refah Partisi (RP) Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Saadet Partisi`nin Trbazon mitinginde seslendi. Erbakan`ın hedefinde AK Parti iktidarının yanında CHP de vardı.

 

Kapatılan Refah Partisi (RP ) Genel Başkanı Necmettin Erbakan , 22 Temmuz seçimlerini, geçen seçimlerin aksine var olmaya ya da yok olmaya karar verileceği çok önemli bir seçim olarak nitelendirdi.

 

Erbakan , Saadet Partisi `nin (SP ) Trabzon Belediyesi önünde düzenlediği mitingde Trabzonlular `a seslendi. Miting alanına otomobille gelen Erbakan , konuşmasını da oturarak yaptı. SP Trabzon milletvekili adaylarıyla beraber halkı selamlayan Erbakan , konuşmasında iktidara yüklendi. Türkiye `nin üzerinde büyük oyunların oynandığını, iktidarın da bilerek ya da bilmeyerek bunlara alet olduğunu ileri süren Erbakan , `AK Parti 4.5 yıllık iktidarında üç şey yaptı; ekonomik yıkım, manevi tahribat ve dış politika faciası. Bu sebeple 22 Temmuz `daki seçimler, daha önceki seçimlerden farklı olacaktır. Geçen seçimlerde vatandaş daha mı iyi, yoksa daha mı kötü yönetileceğine karar veriyordu. 22 Temmuz `da ise var mı olacağız, yoksa yok mu olacağız, buna karar vereceğiz` dedi.

 

İktidarın yanı sıra ana muhalefet CHP `ye de yüklenen Erbakan , SP dışındaki bütün partilerin birbirinin aynısı olduğunu savundu. Karadeniz Bölgesi `nin temel geçim kaynakları olan çay ve fındığın para etmediğini ve üreticinin perişan olduğunu söyleyen Erbakan , ülkede 15 milyon insanın aç , 50 milyon insanın da fakir olduğunu iddia etti.

 

Milli Görüş `ün iktidarda olduğu yıllarda çok başarılı çalışmalar yapıldığını, halka, ülkeye büyük hizmetler gerçekleştirildiğini belirten Erbakan , Türkiye `nin bu dönemde kendi öz kaynaklarıyla çok önemli gelişmeler kaydettiğini, Milli Görüş `ün iktidara gelmesi halinde aynı başarılı çalışmaların tekrar yapılacağını vurgulayarak, alanı dolduranlardan seçime kadar gece gündüz çalışmaları için söz aldı.

 

İHA

 

2007-07-06 Haber7

   `AKP`ye oy veren cehenneme gider` sözüne `Gül`dü 

Bakan Gül, Erbakan`ın `AK Parti`ye oy veren cehenneme gider` sözlerine ne cevap verdi?

 

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül `e NTV `de katıldığı bir programda `Eski Başbakan Erbakan `AK Parti `ye oy veren cehenneme gider` sözleri hakkında ne düşündüğü soruldu. Bakan Gül , uzun süre gülümsedikten sonra `Oy verenler Cehenneme gidecekse, aday olan bizler yandık` diye espri yaptı.

 

Geçtiğimiz günlerde Flash TV `deki Seçim Kulübü programına katılan eski Başbakan Necmettin Erbakan , 22 Temmuz `da yapılacak seçimlerde AK Parti `ye o verenlerin `cehenneme bilet almış gibi` olacağını söylemişti.

 

YENİ ŞAFAK İNTERNET

 

2007-07-06 Yeni Şafak

  Erbakan: AKP`ye oy, siyonizme oydur 

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, `AKP`ye oy vermek, siyonizme oy vermek demektir. ‘Köle olmak istiyorum` demektir” dedi.

 

ANKARA – Necnettin Erbakan , Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi `nce (ESAM ) Bilkent Otel `de düzenlenen Türkiye Konferansları toplantısında yaptığı konuşmada, Türk halkının 22 Temmuz `da `var olma-yok olma” seçimi yapacağını savundu .Irkçı emperyalist güçlerin Türkiye `yi bölmek için mutlaka AK Parti `yi işbaşına getirmeye çalıştıklarını ileri süren Erbakan , `Nasıl bu seçimler Çanakkale Savaşı kadar önemliyse, onlar da adeta ‘bu seçimlerde Çanakkale `yi geçeceğiz` diyorlar” diye konuştu.

 

AK Parti `nin, görevde bulunduğu 4.5 yıl içinde Türkiye `ye `ekonomik yıkım, manevi tahribat ve dış politika faciası” yaşattığını öne süren Erbakan , şunları kaydetti:

 

`ATA BİNMEYE KALKTI, ONDA DA DÜŞTÜ ”

 

`Herşeyi yıktınız, mahvettiniz. Hala ne yüzle karşımıza geliyorsunuz? Meydanlarda ne konuşuyorsun. Sen daha dişi çıkmamış çocuk gibisin. AKP `nin 5 yıldır yaptıkları beceriksizlik değil. Zaten kendileri yapmıyor. IMF yapıyor. Bunlar at spikeri olarak konuşuyorlar. Atın üzerinde IMF var. Bir defa ata binmeye çalıştı, onda da attan düştü.

 

AKP işbaşına gelir gelmez ne yaptı? Kendi eliyle ekonomiyi IMF `ye teslim etti. Her sene 200 milyar dolar dışarıya aktarılıyor. Sadece 40 milyar dolar değil ödenen faiz. Bu paralardan ırkçı emperyalizm faydalanıyor. AKP `ye oy vermek, siyonizme oy vermek demektir. ‘Köle olmak istiyorum` demektir.”

 

`SANDALYE HEVESLİSİ ÇOCUKLAR GİBİ…”

 

AK Parti iktidarından önce Türkiye `de 4 tane dolar milyarderi bulunduğunu, AK Parti iktidara geldikten sonra bu rakamın 26`ya çıktığını ifade eden Erbakan , `Bunların serveti 75 milyonun gelirinden fazla. Ama ben AKP `ye kabahat bulmuyorum. Hani 23 Nisan `da çocukları koltuklara oturturlar ya. Sandalye hevesi vardı çocuğun. Bulmuşlar, oturtmuşlar” diye konuştu.

 

Şu anda Türkiye `nin iflas etmiş durumda olduğunu savunan Erbakan , AK Parti `ye en büyük iyiliğin AK Parti `yi seçmemek olduğunu kaydetti.

 

AK Parti `nin buna karşın meydanlarda halkı aldatmaya çalıştığını iddia eden Erbakan , `Bir tüccar iflas etmiş, iflasını duyurmak için kokteyl veriyor. AKP `nin yaptığı budur” dedi.

 

2007-07-06 NTV-MSNBC

 `AKP de CHP de Yahudi partisi` 

Kapatılan Refah Partisi lideri Necmettin Erbakan, Saadet Partisi`nin Trbazon mitinginde seslendi. Erbakan`ın hedefinde AK Parti ile birlikte CHP de vardı.

 

SP `nin Trabzon `da düzenlediği mitingde konuşan eski başbakanlardan Necmettin Erbakan , `AKP , dış güçlerin hoşuna gitmek için milli görüş gömleğini çıkarıp deli gömleği giydi“ dedi. Erbakan , konuşmasında Başbakan Erdoğan ve AKP `yi, `At yarışı spikerleri`, `AKP `li demek arka kapıdan kaçan demektir`, `Dişi çıkmamış çocuk` ve `Saman çuvalı` gibi benzetmelerle eleştirdi.

 

SP Genel Başkan Recai Kutan `ın katılmadığı SP `nin Trabzon mitinginde Necmettin Erbakan , yaklaşık 5 bin kişiye hitap etti. Otomobille kürsünün önüne kadar gelen ve korumalarının yardımıyla basamakları çıkarak, kendisi için hazırlanan masaya oturan Erbakan `a küçük kızlar çiçek verdi. İstiklal Marşı `nın söylenirken, müziğin kesik kesik gelmesi sonucu marşın sadece bir kıtası okunabildi. Ardından, SP `nin Trabzon milletvekili adayları tanıtıldı. Bu arada ismi okunan milletvekili adayının vatandaşı selamlamasının ardından Erbakan `ın elini öpmesi dikkat çekti.

 

Necmettin Erbakan , `Efsane Başbakan ` ve `Mücahit Erbakan ` sloganlarıyla sık sık kesilen konuşmasında, 22 Temmuz seçimlerinin diğer seçimlerden farklı olduğunu belirterek `Öbür seçimlerde ülkeyi yöneteni seçiyorduk. Ama bu seçim `iyi mi kötü mü idare edileceğiz` seçimi değil, `var mı olacağız, yok mu olacağız?` seçimidir“ dedi.

 

Türkiye `yi 10 yıldır işbirlikçilerin idare ettiğini ve bugün dağılma noktasına getirildiğini kaydeden Erbakan , `Dünya siyonizmi AKP `yi kendi taşeronu olarak yeniden iş başına geçirmek istiyor. 22 Temmuz `da AKP seçilirse, Hizbullah `la savaşacaklar, sonra İsrail kapımıza dayanacak ve Anadolu `yu işgal etmek için tüm güçlerini kullanacak. 22 Tmmuz`a köleleşmeye hayır sömürülmeye hayır diyeceğiz“ diye konuştu.

 

Fındığa az para verildiğini, çayın para etmediğini, insanların aç bırakıldığını kaydeden Erbakan , bunun sadece hükümetin beceriksizliğinden değil, bir planın uygulaması olduğunu ileri sürdü. Erbakan , Türkiye `nin üzerinde büyük oyun oynandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

 

`Büyük İsrail kurulmak isteniyor. 20`nci haçlı seferini ilan etmişler. RP `yi hükümetten uzaklaştırıp, işbirlikçilerini getirdiler. Tam işbirlikçi olarak da AKP `yi getirerek ülkeyi yok etme planını adım adım uyguluyorlar. AKP 5 yıl içinde, ekonomik yıkım, manevi tahribat ve dış politika faciası meydana getirmiştir. Ekonomide Türkiye `yi IMF `ye teslim etti. Kurda kuzu teslim ettiler yani.“

 

AT YARIŞI SPİKERİ GİBİ

 

Necmettin Erbakan , AKP `yi olayları uzaktan seyredip anlatan at yarışı spikerlerine benzeterek, `AKP at yarışı spikerliği yapıyor. Uzaktan sadece, `beyaz at koştu, döviz arttı, para değeri arttı ` diyor. Sana ne bunlardan. IMF yapıyor hepsini“ dedi.

 

Erdoğan ve hükümete `Sen milli görüş gömleğini çıkardın, gittin onlara taşeronluk yapıyorsun, onlara uşak olmuşsun“ diyen Erbakan , sözlerini şöyle sürdürdü:`SP bir bardağın içindeki süttür. Yahudiler , millet Saadet `i seçmesin diye, şimdi gelmiş bardağa kireç suyu koymuş, kandırıyorlar. Sağa vereceksen AKP `ye, sola vereceksen CHP ` ye ver diyorlar. Bre ırkçılar, bunların ikisi de senin partin. Kime yutturuyorsun. CHP limanlar, havalimanları verilirken itiraz etti mi? Halk Partisi de AB `ci , Amerikancı değil mi? Ne farkları var bunların yahu. Defedin şunları defedin, defedin.“

 

`SİZDE O MAYA YOK“

 

AKP `nin kırık plak gibi hep `Ben yapacağım ama cumhurbaşkanı mani oluyor` dediğini vurulayan Erbakan , `Her sene 200 milyar doları siyonistlere verirken cumhurbaşkanı mı emrediyor sana ? Memurlara zam veremezken cumhurbaşkanı mı engel oluyor? Amerika ve İsrail `le harp mi edeceğim diyorsun. Buna lüzum yok, adam ol adam. Senden istenen bu“ dedi. Erbakan , eleştirilerini şöyle sürdürddü:

 

`Milli görüş gömleğini çıkardılar deli gömleği giydiler. İşbirlikçi TV `leri izlemeyin. Boş yere sıhhatinizi bozdurmayın. Bir sürü boş laf. AKP de, CHP de siyonistlerin esiri olmuş. Sultan Fatih AKP `li miydi, CHP `li miydi? İkisi de değil, Milli Görüşçüydü, Saadet Partiliydi. Ben onun evladıyım. Ben bu çocuklara zamanında çok tavsiyede bulundum. Şimdi yaptıkları ortada. Biz bunları yaparız demeyin. Nasılsa su ve un var, ekmek yaparız demeyin . Ekmek için bir de maya lazım maya . Sizde o maya yok. AKP `li demek arka kapıdan kaçanlar demek. Biz bunları öğretirken 30 seneden beri bir türlü gerçekleri öğrenmemişler. Yahu siz deli misiniz? Ne arıyorsunuz bu Avrupa `nın arkasında. AB ile müzakereleri başlattılar diye Kızılay `da fişek attılar. Şimdi ağzına bile alamıyor.

 

Dediler ki, `Seni kapının önüne bağlayacağız.` Tırstı. Pıstı oturdu. En kısa zamanda Kızılay Meydanı `nda İslam birliğinin fişeklerini atacağız.“ Necmettin Erbakan , Başbakan Erdoğan `a yüklenirken, `Dişi çıkmamış çocuk. Bu ağacın kökü çürük, sen diyorsun ki yaprağını temizleyeceğiz. Saman çuvalı. Kimi aldatıyorsun, sende maneviyat yok. Afişler asmışlar sağa sola. İflasını gizlemek için kokteyl veren işadamına benziyorlar. Neyin oyunu istiyorsun daha yahu? Hadi oradan“ dedi.

 

Milliyet

 

2007-07-06

    

Reklamlar
Özel Dosya Gündemler kategorisinde yayınlandı. Leave a Comment »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: